Bylo

Výroční mše svatá na hradě Cornštejně

Tak jako v minulých letech se i letos konala poslední neděli v červenci výroční mše svatá na hradě Cornštejně.

Před šestou hodinou se na parkovišti u silnice kolem hradu Cornštejna shromáždilo větší množství lidí, které uvítal Mons. Jindřich Bartoš, děkan znojemský a vranovský. Právě on je iniciátorem myšlenky pravidelně jednou za rok konat tuto bohoslužbu na hradě Cornštejně za smíření a pokání.

Byla přivezena socha Panny Marie Matky Naděje z Vranova nad Dyjí, která je kopií sochy Panny Marie Bítovské, původně instalované v kostele Nejsvětější Trojice pod Cornštejnem. Jedná se o nejstarší ztvárnění Panny Marie, které je známé v této oblasti a datuje se už od 1. poloviny 14. stol.

Za zpěvu písně došli věřící na hlavní hradní nádvoří, kde byla sloužena mše svatá. Hlavním celebrantem byl právě Mons. Jindřich Bartoš. Ve své promluvě, která vycházela z evangelia 17. neděle v mezidobí zdůraznil existenci zla ve světě, které však nemá být něčím, co bere sílu vše obětovat pro získání našeho pokladu.

V krásné atmosféře letního podvečera stoupaly modlitby a zpěvy k našemu Pánu. Už samo místo promlouvá k srdci vnímavého člověka velmi výrazně a vede k zamyšlení nad těmi, kteří zde budovali, bojovali, milovali, nenáviděli i umírali.

Po takovéto bohoslužbě může člověk vidět svůj život zase trochu v jiném světle a podle toho i utvářet další dny. Už nyní doporučujeme, rezervujte si za rok poslední červencový nedělná podvečer, abyste mohli být u toho, až se bude sloužit opět mše svatá na hradě Cornštejně.

P. Marek Dunda


Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 05. 08. 2014 | 2589 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (161 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (119 hl.)
 
Je to bláznovství (119 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (120 hl.)
 
Dost se o to zajímám (159 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (121 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (117 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 916
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace