Bylo

Vranovská Porta 2009 - z pohledu Marteo

V neděli 21. června 2009 před 14.00 hodinou se to jenom hemžilo lidmi s kytarami, flétnami a jinými hudebními nástroji na nádvoří před kostelem ve Vranově nad Dyjí. Odevšad zazníval zpěv. A proč to všechno? No byl přece X. ročník Vranovské Porty.

Celým odpolednem provázeli o. Marek a o. Milan. Po úvodním slově se postupně představily scholy ze Šafova, Štítar, Blížkovic, Lančova a tečkou za první polovinou byla Kdousovská schola.

Následovala přestávka, kdy kněží požehnali cyklopoutníkům. Ti vyráželi na 4. cyklistickou pouť do Jeníkova.

Po přestávce jsme se všichni zase vrátili do kostela a pokračovaly scholy z Olbramkostela, Kuchařovic a z Přímětic. Každá schola zazpívala dvě písničky.


Úplně na konci každou scholu zvlášť hodnotil a předal sošku Anděla radosti (to abychom svým zpěvem i nadále přinášeli radost jak Pánu Bohu tak i druhým lidem) pan doktor František Malý, který je odborníkem na hudbu a zpěv. Přesto největším odborníkem je Pán Bůh, pro kterého jsme všichni zpívali a kterému určitě nevadilo občas nějaké falešné zabrouknutí. Pán určitě ocenil to, že jsme zpívali k Jeho větší cti a slávě.Schola ze Šafova i s o. Milanem
Štítary pod vedením slečny koo Anežky
Velmi početná Blížkovická schola
Kdousovská schola, konec první poloviny
Požehnání poutníkům
Kuchařovice
Přímětická schola
Máločlenná schola z Olbramkostela
Lančov, veteráni, kteří nechyběli na žádné PortěKéž by všechny scholy, které tam vystupovaly, i nadále fungovaly a oslavovaly svým zpěvem Pána nejen při příštích ročnících Porty, ale i kdykoliv během roku při mších svatých.

Sdílet

| Autor: Marie Nováková | Vydáno dne 01. 07. 2009 | 6133 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (138 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (100 hl.)
 
Je to bláznovství (105 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (108 hl.)
 
Dost se o to zajímám (142 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (99 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (99 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 791
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace