Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 7. 4. 2020: Přesun webů je zdárně dokončen! Můžete vkládat obsah! Všechny problémy, které jste nahlásili, byly již odstraněny. V případě dalších problémů mě, prosím, kontaktujte (pavel(zavináč)fatym.com nebo 731402651).
P. Pavel
Zajímavé...

Mgr. Dr. Manfred Linsbauer - nekrolog

Mgr. Dr. Manfred Linsbauer Mgr. Dr. Manfred Linsbauer zemřel 26. 10. 2013. Na jeho snahu o sblížení Čechů a Rakušanů vzpomíná Pavel Kryštof Novák.

Nejen Vranov bude vděčně vzpomínat
Manfred Linsbauer, iniciátor festivalu Musica sacra, odešel


Jihlava, Jaroměřice nad Rokytnou, Moravské Budějovice, Znojmo, Slavonice, Třebíč, Vranov nad Dyjí – celé české pohraničí – znalo a nadšeně tleskalo na koncertech pěveckých sborů rakouskému dirigentovi Manfredu Linsbauerovi. Vídeňský rodák (1945) se hned po stržení železné opony objevil v Třebíči a navázal zde kontakty s pěveckým sborem učitelů. Ten o svatodušních svátcích v roce 1990 pozval Linsbauerův Vídeňský vokální sbor na koncerty do Třebíče a Jaroměřic. Následovala další setkání, zkoušky a přípravy a o Vánocích v roce 1991 se jaroměřický chrám svaté Markéty, zaplněný do posledního místa, stal svědkem nevídané premiéry – pod Linsbauerovou taktovkou zazněla s jeho sborem Rybova Vánoční mše zpívaná česky. S jakým nadšením ji tehdy charismatický sbormistr provedl! S podobným entuziasmem připravoval spolu se svým kolegou Ladislavem Šabackým a jeho sborem společné koncerty a vždy o Vánocích si s obrovskou chutí společně s publikem zazpíval píseň Narodil se Kristus Pán.
V roce 1998 se dostalo Manfredu Linsbauerovi té cti, že byl starostou Jaroměřic Jaroslavem Kubou jmenován čestným občanem města. V roce 2010 obdržel cenu ministra zahraničních věcí Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. Mimo to byl nositelem několika rakouských vyznamenání. Manfred Linsbauer nebyl totiž jen vynikajícím sbormistrem, ale zasloužil se nemalou měrou i o rozvoj přátelských vztahů mezi Čechy a Rakušany. Vzájemná setkávání lidí z obou stran hranice a z toho plynoucí krásné partnerské vztahy na festivalu Musica sacra přes hranice, jehož základy v roce 1997 položil, jsou toho důkazem. Festival se konal každoročně v moravských, českých a rakouských příhraničních městech, ale i na venkově.
„Pohraniční oblasti jsou neurologickými body. Zde se toho může hodně přihodit, začít, odtud často přicházejí důležité impulsy. Jestliže se vyrovnáme s minulostí, zvládneme budoucnost. Mladí budou pak za to starším vděčni.“ Tato Linsbauerova slova kéž jsou nám odkazem člověka, který měl rád nejen zpěv a dobrou hudbu, ale byl také opravdovým přítelem naší vlasti a cítil se, jak říkal, v Jaroměřicích jako doma.

Poslední rozloučení s Mgr. Dr. Manfredem Linsbauerem, který podlehl těžké nemoci 26. října, se uskuteční v sobotu 9. listopadu na hřbitově v Badenu ve 14.30, v 18.30 bude v jeho oblíbeném kostele ve Vídni – Svatém Městě sloužena zádušní mše svatá.

Pavel Kryštof Novák


Mgr. Dr. Manfred LinsbauerMgr. Dr. Manfred Linsbauer

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 04. 11. 2013 | 4272 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416967
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace