Bible a my 2010

Autor: Míša Klímová <mikeila.k(at)volny.cz>, Téma: Bylo, Vydáno dne: 22. 02. 2010

Letošní XVII. ročník dějepisné soutěže „Bible a my“ vyvrcholil ve středu 10. února. Jak už název napovídá, všichni přítomní soutěžili ve znalostech a dovednostech vycházejících z obsahu nejrozšířenější a nejpřekládanější knihy světa, která je také jedním ze základních kamenů naší evropské kultury. Možná mnohé bude zajímat, jak celá soutěž proběhla...

Soutěž vyhlašuje ZŠ Marie Kudeříkové ve Strážnici a jejím smyslem je rozvíjet a doplňovat historické a biblické znalosti žáků a studentů. Během roku se konají tři kola – školní, okresní a celorepublikové. Vždy tři vítězové jednotlivých věkových kategorií z okresních kol postoupili do celorepublikového kola. Bylo zastoupeno 12 okresů a z našeho znojemského okresu přijelo soutěžit 10 zástupců, celkem sezůčastnilo přes 100 soutěžících.

Po milém přivítání a seznámení s průběhem soutěžního odpoledne následoval písemný test podle věkových kategorií. Otázky se týkaly následujících soutěžních témat vypsaných pro tento rok:
Mojžíš
Maria, matka Ježíšova
Svatý Petr
Ezdráš a Nehemjáš

Po vyplnění soutěžních testů a přestávce na občerstvení následovalo vyhlášení výsledků písemného kola. Šest nejúspěšnějších řešitelů z každé věkové kategorie postoupilo do veřejného finále, tedy finalistů bylo celkem 24 a ti před zraky publika bojovali o medailová místa.

Na závěr celého klání byli vítězové odměněni diplomy a věcnými cenami. Po krátké modlitbě a požehnání jsme se všichni vydali na cestu zpět. Další informace o soutěži si můžete stáhnout na stránkách www.bibleamy.cz.
Naši soutěžící se setkali v Olbramkostele, kde jsme společný den začali mší svatou.
Do Strážnice jsme se vydali fatymským autem – Frajárkou.
Projížděli jsme zimní krajinou jižní Moravy a cestou jsme viděli spoustu zajímavostí (na fotografii je Svatý kopeček u Mikulova).
Registrace soutěžících v Kulturním domě Strážničan.
Přivítání organizátorem soutěže, panem ředitelem Tomečkem.
Naše posila z Višňového Kristýnka a Maruška.Slavnostní zahájení soutěže a představení organizátorů.
V sále si musel každý najít svoje místo.
Tesně před testem, poslední dotazy na organizátory.
Při testu.
Přestávka, svačina, první dojmy po testu...
Sál se zaplnil před vyhlášením výsledků testu.
Finále I. kategorie.
Nejmaldší vítězové.
Otec František s děvčaty z Višňového.
Milé přijetí u naší reprezentantky, která ze Strážnice pochází.
Naše hostitelka Marteo při přípravě pohárů.
Podívejte, jak nám chutnalo.